GameManiacs بزرگترین مرجع گیمرها – دانلود جدیدترین بازی های کامپیوتر به همراه کرک و ترینر

بررسی گرافیکی بازی Watch Dogs 2 نسخه PC

 

بازی Watch Dogs 2 قسمت دوم بازی Watch Dogs می باشد که توسط یوبیسافت پس از انتظار و شوق بسیار زیاد گیمرها برای آن در سال 2014 منتشر شد اما پس از انتشار، آنهایی که در انتظارش بودند را بسیار نا امید کرد به خصوص از لحاظ گرافیکی و کارکرد روی کامپیوتر های شخصی. باگ و گلیچ های فراوان در کنار روان نبودن و افت فریم بازی مخصوصا هنگام رانندگی از بزرگترین و مهمترین مشکلات این بازی بودند. در کنار این مشکلات، چندین اشکال دیگر نیز در بازی وجود داشت اما ایده این بازی بیش از حد برای کنار گذاشتن خوب بود. پس تیم یوبیسافت دست به کار شد و شروع به طراحی بازی جدید بر همان پایه و اساس اما با تغییرات بسیار زیاد برای متفاوت کردن محیط و داستان. و بعد از گذشت تقریبا دو سال از انتشار قسمت اول بازی قسمت دوم در E3 سال 2016 معرفی شد و تاریخ انتشار آن 11 نوامبر برای کنسول های نسل 8 و 29 نوامبر برای کامپیوتر های شخصی معرفی شد.

بعد از انتشار اولیه بازی که برای کنسول های نسل هشتم بود، اکثر منتقدان و گیمرها به تحسین بازی پرداختند و این نظر را داشتند که این بازی نسبت به قسمت قبلی خود بسیار پیشرفت کرده و شخصیت های آن جذاب تر شده و در کنار آن گیمپلی با اینکه شما را یاد قسمت اول خواهد انداخت بسیار پیشرفت داشته به شکلی که می شود گفت به طور کلی متحول شده اما همچنان حس قبلی را به شما القاء خواهد کرد.

اما هنوز برای PC Gamer ها سوالی پابرجا ماند که باید برای یافتن پاسخ تا 29 نوامبر صبر می کردند. حال که به تاریخ انتشار رسمی بازی برای کامپیوتر های شخصی رسیده ایم به بررسی نسبتا مفصل این موضوع میپردازیم و عملکرد بازی Watch Dogs 2 در پلتفرم مایکروسافت ویندوز را به امتحان میگذاریم.

با باگ ها و گلیچ های بازی شروع میکنیم، تا به حال باگ و گلیچ زیادی از بازی گزارش نشده و تعداد آن ها در حد عادی یک بازی می باشد که بسیار خوب بوده و تجربه بسیار خوبی را ارائه می دهد.

در مورد فریم ریت و روان بودن بازی بهتر است اول نگاهی به تنظیمات گرافیکی بازی داشته باشیم:

watchdogs-2-settings

تنظیمات ارائه شده بسیار مناسب بازی میباشند و به شما آزادی کافی می دهند در حالی که زیاد پیچیده نمی باشند(البته اگر تجربه مناسبی در مورد تنظیمات گرافیکی دارید) همچنین این تنظیمات به شما اجازه می دهند تا کیفیت برخی عناصر که ممکن است توجهی به آن ها نکنید را پایین بیاورید تا فریم ریت بیشتر و ثابت تری داشته باشید.

توضیحات کوتاه در مورد هر یک از تنظیمات:

Graphics Quality: تنظیمات از پیش تعیین شده با توجه به درجه گرافیکی(بالا یا پایین و…)

Geometry: چگالی اشکال هندسی اولیه و در کل نرمی سطح اجسام.

Extra Details: نام آن کاربردش را مشخص می کند. در واقع جزئیات بیشتری به اجسام و اشیاء وارد می کند و می شود گفت که هندسه را در بازی بهتر تعریف می کند.

بقیه تنظیمات، عملکرد های پایه هستند که بیشتر آن ها در بازی های دیگر نیر دیده می شوند و یا نام آنها توضیح دهنده کاربرد آنهاست. و همچنین برخی تنظیمات حرفه ای می باشند که فقط در صورتی که سیستم بسیار قوی دارید استفاده از آن توصیه می شود.

مشخصات سیستم تست(توجه کنید که آزمایشات توسط سایت Gamersnexus انجام شده و این مقاله برداشتی آزاد از آن می باشد برای راحتی بیشتر شما):

  • CPU: Intel Core i7 5930K 3.8GHz
  • MeMory: Corsair Dominator 32GB 3200MHz
  • Motherboard: EVGA X99 Classified
  • SSD: HyperX Savage SSD

*دلیل عدم ذکر مدل کارت گرافیک این می باشد که برای آزمایش کارت گرافیک های متعددی استفاده شده است.

**دیگر قطعاتی که نام آن ها برده نشده تاثیر چندانی در کارکرد سیستم برای بازی ندارند.

قبل از اینکه به بررسی فریم ریت بازی بپردازیم چند اسکرین شات از محیط بازی:

بنچمارک های بازی Watch Dogs 2

نسبت فریم ریت در تنظیمات مختلف بازی(تنظیم پایه High در نظر گرفته شده است)

watch-dogs-2-gpu-scaling

فریم ریت بازی با کیفیت Ultra با کارت گرافیک های مختلف در رزولوشن 1080*1920

watch-dogs-2-gpu-1080-ultra

*** 0.1% Low به معنای میانگین یک دهم درصد پایین ترین فریم ریت ها می باشد.(به زبان ساده هرچه فاصله کمتری بین متوسط فریم ریت و یک دهم درصد پایین وجود داشته باشد تجربه بهتری از بازی خواهید داشت و افت فریم کمتری وجود خواهد داشت)

فریم ریت بازی با کیفیت Very High رزولوشن 1080 و استفاده از کارت گرافیک های میان رده:

watch-dogs-2-gpu-1080-vhigh

همانطور که مشاهده می کنید این بازی با کارت گرافیک های ضعیفتر نیز فریم ریت قابل قبولی را ارائه می کند که بسیار مطلوب می باشد.

بنچمارک بازی با کیفیت Ultra و رزولوشن 1440p با کارت گرافیک های سطح بالا

watch-dogs-2-gpu-1440-ultra

و در آخر فریم ریت بازی با رزولوشن (4K(3840*2160 با کیفیت Very High

watch-dogs-2-gpu-4k-vhigh

همانطور که مشاهده می کنید بازی Watch Dogs 2 در 4K بسیار سنگین بوده و حتی کارت گرافیک های سطح بالا نیز فریم ریت بالایی ارائه نمی کنند اما ثبات فریم ریت به خصوص برای کارت گرافیک های nVIDIA واقعا تحسین برانگیز بوده و چیزی نیست که در سال 2016 آن را زیاد دیده باشیم.

سخن آخر و نتیجه گیری

بازی Watch Dogs 2 جدا از خوبی یا بدی های دیگر به لحاظ گرافیکی و کارکرد روی کامپیوتر های شخصی شاید بهترین بازی انتشار یافته در سال 2016 باشد، که این بر خلاف انتظارِ حتی سرسخت ترین طرفداران این بازی بود، اکثر گیمرها انتظار یک بازی نه چندان خوب(از نظر گرافیکی) را از یوبیسافت داشتند با توجه به تجربه های قبلی با بازی هایی مانند: Watch Dogs و Assassin’s Creed Unity کسی امید نداشت که این بازی بدون مشکل خاصی انتشار یابد.

این نمونه ای از یک انتشار خوب برای بازی می باشد، باید امیدوار باشیم همانگونه که اکثر بازی سازها در سال 2014 از یوبیسافت الگو برداری کرده و بازی ها را بهینه سازی نشده و یا حتی ناقص منتشر نموندند. در این مورد هم از یوبیسافت الگو برداری کنند و بازی های عالی خود را با مشکلات گرافیکی و تکنیکی خراب نکنند.

در کل Watch Dogs 2 با تعداد کم باگ و گلیچ و همچنین ثبت فریم ریت تجربه ای بسیار عالی را ارائه می کند هرچند گرافیک بازی بسیار با جزئیات طراحی شده و این باعث سنگین شدن بازی می شود پس اگر کارت گرافیک چندان قدرتمندی ندارید بهتر است که بازی را با تنظیمات پایینتر اجرا کنید و از آن لذت ببرید.

gamemaniacs-seal-of-approval

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...