GameManiacs بزرگترین مرجع گیمرها – دانلود جدیدترین بازی های کامپیوتر به همراه کرک و ترینر

10 بازی بهینه سال 2016

 

با نزدیک شدن به پایان سال 2016 میلادی، احساس کردیم که نیاز است تا در مطلبی نگاهی داشته باشیم به 10 بازی که از دیگر عناوین در زمینه بهینه سازی گرافیکی بهتر عمل کرده و تجربه بهتری را به گیمر ها انتقال داده اند. یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود به این مسئله بیشتر توجه شود، انتشار بازی هایی بوده که چندان کیفیت خوبی نداشته و یا مشکلاتی مانند افت فریم یا مسائل مشابه داشته اند. با ما همراه باشید تا در این نوشته 10 بازی که در حد انتظار ظاهر شده اند را به شما معرفی کنیم.در کل بازی هایی که در 2016 منتشر شدند را از نظر بهینه سازی گرافیکی می توان در 3 دسته کلی قرار داد:

  1. بهینه نشده: عناوینی که بهینه سازی بسیار بدی دارند و عملا بهینه نشده اند. این بازی ها افت فریم و گلیچ های بسیار زیادی را شامل می شوند.
  2. متوسط: اکثر بازی های 2016 در این دسته هستند. بهینه سازی به طور متوسط انجام شده و قابل بازی می باشد اما همچنان افت فریم بیشتر از حد مطلوب می باشد و گلیچ ها بیشتر از حد عادی.
  3. عالی: بهینه سازی این بازی ها با دقت و ظرافت عالی انجام شده و تجربه ای که گیمر انتظار دارد را ارائه می دهند با خصوص با فریم ریت های بالا و با ثبات و همچنین گلیچ و باگ های کم تعداد.

 

*لطفا توجه کنید که این بازی ها بر اساس بهتر بودن در بهینه سازی گرافیکی رده بندی شده و این رده بندی به برتری کلی بازی اشاره  ندارد.

10. Rise of The Tomb Raider

بازی Rise of The Tomb Raider با فریم ریت با ثبات خود تجربه خوبی را به گیمر ها ارائه می دهد. علاوه بر آن جزو اولین بازی هایی هم هست که از DirectX 12 پشتیبانی می کند و این باعث بهتر شدن تجربه و در کل کارکرد بازی می شود. البته این بازی با کارت گرافیک های قدیمی تر چندان سازگار نیست که کمی ناراحت کننده است. اما در کل Rise of The Tomb یک بازی بسیار عالی از لحاظ گرافیکی(چه کیفیت و چه کارکرد) می باشد و الگویی مناسب برای دیگر بازی سازان.

9. Forza Motorsport 6: Apex

بازی Forza Motorsport 6: Apex یکی از بهترین بازی های منتشر شده در 2016 بود و به خصوص در زمینه گرافیکی درخشش زیادی داشت. این عنوان از بیشتر توان پردازنده مرکزی استفاده میکرد(گرچه بیشتر روی 2 هسته تمرکز داشت) و با تنظیمات گرافیکی زیاد و کاربردی، قابلیت تغییر دادن گرافیکِ بازی به دلخواه بازیباز با بهترین فریم ریت را فراهم می آورد. به طوری که یک GTX 980Ti می تواند این بازی را با 60 فریم در ثانیه با رزولوشن 4K اجرا کند(با کمی تغییر تنظیمات).

8. F1 2016

بازی F1 2016 که از سری بازی های سالانه F1 می باشد و در واقع شبیه ساز مسابقات فرمول 1 است نیز در 2016 خوش درخشید و تجربه بسیار خوبی را با استفاده مناسب و متعادل از CPU و قابلیت کارکرد خوب روی اکثر سیستم ها را ارائه داد.

7. Shadow Warrior 2 

بازی Shadow Warrior 2 هم یک عنوان بود که به نظر می رسد سازنده های آن وجدان کاری داشته و نخواسته اند که علاقمندان را مایوس کنند. البته برخی صحنه ها وجود داشت که بازی خوب بهینه نشده بود اما در کل بهینه سازی خوبی روی این بازی انجام شده بود همه افراد حتی با سیستم های ضعیفتر هم میتوانند از آن لذت ببرند.

6. Tom Clancy’s The Division

Division با اینکه نسبت به رونمایی اولیه کیفیت کمتری دارد و همچنین از باگ و گلیچ های زیاد رنج میبرد همچنان با استفاده خوب از منابع سخت افزاری و ثبات فریم ریت بالا، تجربه بسیار خوبی را به گیمر ها ارائه می دهد. البته با انتشار آپدیت هایی برای آن تعداد باگ ها و گلیچ ها کمتر شده و همچنین پشتیبانی از DirectX 12 اضافه شده که البته چندان تاثیری نداشته و نیاز به پیشرفت دارد.

5. Mirror’s Edge Catalyst

Mirror’s Edge که از موتور بازی سازی بسیار عالی Frostbite 3 ساخته شده توسط DICE استفاده می کند همانطور که از این موتور بازی سازی انتظار می رود بسیار بهینه است و از تعداد هسته و رشته های پردازشی بالای پردازنده استفاده کامل را می برد و با کیفیت بسیار عالی و فریم ریت بالا یکی از بهترین بازی های 2016 از نظر گرافیک است.

4. Call of Duty Infinite Warfare

تعداد زیادی از گیمر ها به صورت کلی از جدیدترین نسخه بازی ندای وظیفه یعنی Call of Duty Infinite Warfare نا امید شدند. اما این عنوان در یک زمینه نا امید کننده نبود و آن هم زمینه گرافیک بود، با اینکه قسمت های قبلی بازی بهینه سازی بدی نداشتند اما بازهم گرافیکِ این بازی به طور کلی قافلگیر کننده بود و با کیفیت بسیار بالا، فیزیکِ نزدیک به واقعیت و فریم ریت بالا و با ثبات یکی از بهینه ترین بازی های 2016 است.

3. Battlefield 1

Battlefield 1 هم با موتور Frostbite 3 توسط DICE ساخته شده اما با توجه به اینکه عنوان بسیار بزرگتری نسبت به Mirror’s Edge Catalyst می باشد کار بیشتری روی آن صورت گرفته و در کل بهینه تر می باشد. البته با توجه به اینکه به دلیل نامشخصی بازی منتشر شده کمی نسبت به پیش نمایش ها کیفیت پایینتری دارد. در رده بالاتر قرار نمیگیرد. همچنین برای اجرای بازی با بالاترین تنظیمات به CPU های سطح بالا نیاز دارید البته اگر بالاترین تنظیمات ممکن را نمیخواهید می توانید با پایینتر آوردن تنظیمات به راحتی بازی را با سیستم های ضعیفتر هم تجربه کنید.

2. Gears of War 4

 

Gears of War 4 با گرافیک بسیار عالی و فریم ریت بالا و با ثبات یکی از بهینه ترین بازی های منتشر شده در 2014 بود. این عنوان اکثر گیمر ها را شوکه کرد به خصوص با توجه به اینکه Gears of War Ultimate Edition که چندماه قبل از آن منتشر شده بود چندان وضعیت خوبی نداشت و از مشکلات بسیاری رنج میبرد. اما استودیو The Coalition با انتشار Gears of War 4 آبروی از دست رفته خود را برگرداند و یک بازی بسیار زیبا را ارائه داد که فقط به خاطر گرافیک زیبا ارزش بازی کردن را دارد.

1. DOOM

بهینه ترین بازی 2016
بهینه ترین بازی 2016

از DOOM را شاید بتوان به عنوان یکی از بهترین بهینه سازی های تاریخ نام برد. زیرا با توجه به گرافیکِ بسیار زیبا و با کیفیت اما همچنان فریم ریت های بسیار بالا در فرکانس های مختلف را خواهید داشت با اکثر سیستم ها و با کمی تغییرات گرافیکی. و همچنین پشتیبانی از رابط Vulkan که فریم ریت و ثبات آن را تا حد بسیار زیادی بالا برد. DOOM بهترین تجربه گرافیکی روی PC در سال 2016 می باشد.

این 10 بازی عناوینی بودند که منبع ما به عنوان ده بازی بهینه سازی شده سال 2016 معرفی کرد که البته ما هم این لیست را تایید میکنیم. و همچنین لازم میدانیم که اشاره ای هم به عنوان Watch Dogs 2 داشته باشیم که واقعا باعث تعجب ما شد و با بهینه سازی عالی و فریم ریت بالا و همچنین باگ و گلیچ های کم آبروی از دست رفته یوبیسافت را بازگرداند.

چندی پیش مطلب نوشتیم که در آن 8 بازی مورد انتظار 2017 را معرفی کردیم، امیدواریم که سازنده های 8 عنوانِ اشاره شده در آن مطلب نیز با صبر و حوصله کافی بازی خود را بسازند و یک بازی زیبا و دلپذیر را ارائه بدهند.

همچنین منتظر مطلب در مورد 5 بازی با بدترین بهینه سازی در 2016 باشید.

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...